DPF, FAP

Usuwanie filtr cząstek stałych DPF, FAP

 

Każdy nowoczesny samochód z silnikiem diesla wyposażony jest w ten filtr. Bardzo często mówi się że to z założenia dobre rozwiązanie zostało źle wykonane. Pomysł był dobry ale ilość problemów związana z eksploatacją przerosła chyba założenia konstruktorów i pomysłodawców.

Jeśli twój samochód przechodzi w tryb awaryjny i traci moc to z dużym prawdopodobieństwem masz uszkodzony DPF.  Oferujemy regenerację lub całkowite zaślepienie filtra. Zapewniamy bez problemowe działanie po wykonanej przez nas usłudze. Posiadamy ponad 10-letnie doświadczenie w usługach dotyczących elektroniki samochodowej. Usunięcie filtra może wymagać również modyfikacji elektronicznej – emulacji filtra – dlatego proces ten powinien być przeprowadzany w zakładzie zajmującym się elektroniką samochodową a nie tylko mechaniką

Dlaczego warto o tym pomyśleć?

Silnika z filtrem wyposażone są również w czujki sprawdzające poziom przepustowości powietrza. Kiedy system wykryje zapchanie filtra uruchamia się procedura „dopalania”. W tym czasie kierowca powinien przez 15 minut jechać ze stałą prędkością. W teorii sprawa wydaje się prosta – jeśli masz 3min. do autostrady. W polskich warunkach a szczególnie w mieście może być to bardzo trudne. Przerwanie procesu dopalania może sprawić że do oleju dostanie się paliwo w dużym stopniu niwelując jego właściwości smarujące.